Contact Us
Add: Taiping Industrial Park, Xiuhui Town, Zhangqiu City, Shandong Province, China
Tel: 0086-0532-66001447
Fax: 0086-0532-66001447
Email: info@huadongblower.com
Website: www.huadongblower.com
Roots Blower
Home> Product> Roots Blower
Model:
Details

بلوئر روتس-بلوئر سه لوپ

 

ردیف نوع دمنده یک دستگاه جابجایی مثبت است که از دو یا چند لبه چرخشی در یک سیلندر مخصوص به شکل استفاده می کند. لبه ها را با استفاده از چرخ دنده های زمان بندی با همدیگر مخلوط کنید و هوا را از یک طرف روتور / پروانه وارد کنید تا هوا را در طرف دیگر قرار دهید. هیچ نسبت فشرده سازی واقعی به داخل دستگاه ساخته نشده است، این به سادگی یک مبدل هوا است. فشرده سازی ناشی از آن است که هوای القا شده به یک کانال بسته مجبور شده است، در نتیجه باعث ایجاد فشار هوا در هوا می شود پس از آن که دمنده ریشه ها را ترک کرده است. پروانه های چرخشی کاملا نزدیک عمل می کنند، اما با استفاده از چرخ دنده های دقیق، از تماس با آنها اجتناب می شود، بنابراین نیازی به روغن یا گریس در محفظه اصلی وجود ندارد. تنها جعبه دنده و یاطاقان، که از محفظه جدا شده اند، روغنکاری شده است. دو روتور / پروانه دو طرفه بدون درز در یک اتاق فشرده در برابر یکدیگر چرخانده می شوند.

 بلوئر روتس.jpg

پمپ روتس با دوکاربرد بلوئر (دمنده) و وکیوم (مکنده) می‌باشد. این پمپ در گروه پمپهای خشک است و به این علت در صنایع گوناگون کاربرد دارد. به طور معمول با ترکیب دو پمپ روتس یا روتاری روتس می‌توان به وکیوم بالا رسید. امروزه این پمپ در ابعاد متفاوتی از چندین متر مکعب تا یک صد هزار متر مکعب در ساعت ساخته می‌شود. بلوئر روتس ماشینی دو محوره بوده که از یک پوسته ودو موتور دو لاب یا سه لاب تشکیل شده که با چرخش روتورها در داخل هم از یک طرف و ایجاد خلاء از طرف دیگر هوادهی می کند.

این دسته از بلوئرها بر خلاف سایر بلوئرها دارای دامنه هوا دهی (حجم هوا) بسیار گسترده و فشار حداکثر تا ۱/۵ بار می باشد که بیشترین مصرف را در صنایع تصفیه آب و فاضلاب و پرورش ماهی و میگو، اسید سازی ها، صنایع فولاد، انتقال مواد و سیستم های خلاء دارند. از مزیت‌های این پمپ می‌توان به خشک بودن هوای خروجی اشاره کرد. برای کارکرد بهتر پمپ باید نکاتی از قبیل : فیلتر شدن هوای ورودی، کنترل دمای پمپ، سرویس بموقع و روغنکاری مناسب اشاره نمود. مکانیسم پمپ کلاو هم مانند پمپ روتس می‌باشد ولی شکل روتورهای آن بصورت چنگک است. بدلیل شکل روتور این پمپ می‌توان از آن بدون داشتن پمپ پشتیبان تا فشار نهایی وکیوم ۱۰۰میلی بار رسید.

 

ریشه AIRUS، نام تجاری مشهور از چین است. 

 

بلوئر سه لوب roots blower بلوئر روتس.jpgبلوئر روتس roots blower بلوئر سه لوب.jpgریشه های دمنده روتس.jpg

روتس بلوئر.jpg

دمنده AIRUS یک دمنده ریشه سه لوب است که توسط شاندونگ Huadong Blower Co.Ltd تولید شده است، این سازنده بسیار معروف ریشه های دمنده از چین است.

AIRUS سه ریشه ظرفیت جریان دمنده می تواند به 12000 متر مکعب در ساعت برسد، فشار ممکن است به 1.0 bar (1000 mbar)، فشار خلاء می تواند (-800) mbar برسد.

شعاع ریشه AIRUS سر و صدای بسیار کم، لرزش بسیار کم و خدمات عمر طولانی دارد.

 

ریشه های AIRUS زمینه های کاربردی دمنده

دمنده هوا مزرعه ماهی آکواریوم.jpgفاضلاب تصفیه هوا.jpgمزرعه هوادهی مزرعه ماهی.jpg

AIRUS بلوئرها کاربرد گسترده ای درصنایع دارند، از جمله موارد استفاده از این تجهیزات، تصفیه پسآب ها، انتقال پنوماتیکی مواد، صنعت داروسازی، صنعت مواد غذایی، صنایع مواد شیمیایی، پتروشیمی ها و پالایشگاه ها می باشد.

بلوئر ها یا دمنده های هوا عامل اصلی در فرآیندهای تصفیه فاضلاب های بهداشتی و صنعتی  لجن فعال به روش هوادهی عمقی به کمک باکتریهای هوازی هستند. رشد و تکثیر این میکرو ارگانیسم ها و اکسیداسیون مواد آلی فاضلاب توسط آنها به حضور و مقدار اکسیژن محلول در لجن فعال بستگی دارد. جهت تامین هوای مورد نیاز مخازن هوادهی در سیستم های تصفیه آب و فاضلاب به روش هوادهی عمقی و یا بک واش(Back Wash) صافی های شنی و یا فیلترهای کربن اکتیو(کربن اکتیو) از دستگاه های هواده استفاده می شود که متداولترین آنها بلوئر(Blower) می باشد.

بلوئرها همچنین جهت هوادهی و تامین اکسیژن استخرهای پرورش ماهی قزل آلا و کپور و سایر آبزیان کاربرد وسیعی دارند.

بلوئرهای روتس بدلیل قابل کنترلی بودن ، حجم و فشار هوایی که تولید میکنند در صنایع دارای کاربرد های زیادی می باشند:
کاربرد و مصرف بلوئرها در صنایع

استفاده در ماشین های سم پاشی

اسید سازی های (تامین هوای کوره سوخت)

انتقال پنوماتیک مواد و پودرها

برای تامین هوای سوخت ماشین های با حجم بالا (بعنوان توبرو شارژ)

پتروشیمی (انتقال گازها)

تامین هوا و مخلوط کردن مواد در استخرهای آبکاری ، گالوانیزه ، آبکاری کروم و ...

تصفیه خانه های فاضلاب

جمع آوری گرد و غبار

خشک کن ها

سیلوها(برای انتقال دانه و ...)

صنایع الکل سازی

صنایع آرد

صنایع سیمان

صنایع شیشه سازی

صنایع غذایی و دارویی

صنایع فولاد سازی

صنایع کاغذ ، مقوا ، چاپ

ماشین آلات نقاشی

معادن

نساجی

نفت و گاز (فرآیندها)

هوادهی در استخرهای پرورش ماهی و میگو

 

ریشه ها بار را به ظرف و کشتی به ایران تحویل می دهند.

 

دمنده هوا بلوئر روتس.jpgروتس دمنده.jpg


کارخانه AIRUS و ماشین آلات CNC ماشین آلات حفاری ریشه


 ریشه AIRUS دمنده.png

ویدئو کارخانه AIRUS

https://www.youtube.com/watch?v=74aD5uRCvS8


Call me!